Vill du börja i Kista SC. Klicka här
SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Kista SportsClub KFUM

Kansli
Johanna Ljungkvist Ekberg, Kansli och Sonja Dousa, verksamhetsutvecklare

Besöksadress: Akalla By 12, 164 78 Kista

 

Kansliets öppettider: 

Tisdag 10-15

Torsdag: 16-19

Söndag: 10-15

 

Kansliet, allmänna frågor, fotbollsskola 
Johanna Ljungkvist Ekberg
Telefon: 076-777 05 75
 

Verksamhetsutvecklare

Sonja Dousa

Mail: akallaby@hotmail.com

 

Ekonomi:
Marcela Vasquez
 

 

Kontaktuppgifter idrotter

Brasiliansk Jiu-Jitsu                               Boxning                                                    Cricket

Sharyar Sazesk                                         Ssaku Hassan                                           Asif Butt

mail: bjj@kistasc.com                              mail: boxning@kistasc.com                   mail: billaamar@yahoo.com

 

Gymnastik                                              Handboll                                                  Healthy Women

Sonja Dousa                                            Natalya Nurullayeva                                Susan Dahlbeck

mail: gymnastik@kistasc.com              mail: handboll@kistasc.com                  mail: kontakt@healthywomen.nu

 

Japansk Ju-Jutsu                                   Kickboxning                                           Orientering

Håkan Hesselgren                                  Soufiane Boutouil                                   Ben Robertson

mail: japanskjujutsu@kistasc.com      mail: kickboxning@kistasc.com            mail: orientering@kistasc.com  

 

Parasport                                             Trygg Idrott                                             Järvas Unga Ledare                                   

gymnastik, fotboll & No fall                Sonja Dousa                                             Sonja Dousa            

mail: parasport@kistasc.com             mail:  trygghet@kistasc.com                  mail: jarvasungaledare@kistasc.com                                         

 

Fotbollsskola                                        Pojkfotboll                                           Flickfotboll

mail: kansli@kistasc.com                   mail: pojkfotboll@kistasc.com              mail: flickfotboll@kistasc.com

 

Styrelse
Kimmo Törnqvist, Ledamot samt Håkan Hesselgren, Suppleant
Styrelsen valdes på årsmötet i mars 2022
Ordförande:
Ove Eriksson
 
Sekreterare:
Sofia Pascalidou
 
Ledamot:
Kimmo Törnqvist
 
Ledamot:
Umid Abdullaev
 
Ledamot:
Gabriel Serban
 
Suppleant:
Håkan Hesselgren
 
Suppleant: 
Marita Venderlöf
 
Kassör Adjungerad
Kerstin Harnesk
 
 
Styrelsen når ni via mail: styrelse@kistasc.com