Vill du börja i Kista SC. Klicka här
SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Kista Sports Club KFUM

Kontakt

Besöksadress: Akalla By 12, 164 78 Kista

 

Kansliets öppettider: 

Tisdag 10-15

Torsdag: 16-19

Söndag: 11-14

 

Kansliet
Allmänna frågor
Johanna Ljungkvist Ekberg
Telefon: 076-777 05 75, under kansliets öppettider
 

Verksamhetsansvarig

Sonja Dousa

Mail: akallaby@hotmail.com

 

Ekonomi:
Alexandra Covalciuc
 
Styrelse
Ordförande : Ove Eriksson

 

Kontaktuppgifter idrotter
Idrott Ansvarig Kontaktuppgift.    
Aerobics  Karina Kysylychak aerobics@kistasc.com     
         
Boxning Ssaku Hassan boxning@kistasc.com     
         
Järvaligan Issa Saliba Issa@kistasc.com     
         
Fotboll, flickansvarig Filiz Sayin fotboll@kistasc.com     
         

Fotbollsskola, 5 mot 5 och

7 mot7

Nico Mogoseanu nico@kistasc.com     
         
Fotbollsskola Johanna Ljungkvist Ekberg kansli@kistasc.com     
         
Gymnastik Sonja Dousa gymnastik@kistasc.com     
         
Handboll Natalya Nurullayeva natalya@kistasc.com , handboll@kistasc.com     
         
Japansk Ju Jutsu Håkan Hesselgren japanskjujutsu@kistasc.com     
         
Järvas unga ledare Sonja Dousa jarvasungaledare@kistasc.com     
         
Netball Wilberforce Nsereko netball@kistasc.com     
         
Orientering Ben Robertson orientering@kistasc.com     
         
Parasport Ove Eriksson parasport@kistasc.com     
         
Schack   schack@kistasc.com     
         
         
         
         

                                       

                                 

 

       

 

 

                                                              

 

                                                       

Styrelse
Styrelsen valdes på årsmötet i mars 2024:
 
Ordförande:
Ove Eriksson
 
Sekreterare:
Hassana Elhajoui
 
Ledamot:
Elizabeta Skepi
 
Ledamot/ Vice ordförande:
Semret Meskel
 
Ledamot:
Leen Asfari
 
Suppleant:
Håkan Hesselgren
 
Suppleant: 
Sonja Dousa
 
Suppleant:
Pegah Fard
 
Kassör Adjungerad
Sonja Dousa
 
 
Styrelsen når ni via mail: styrelse@kistasc.com 
 
 
Ansök om medlemsskap
Webshop
Stötta Kista SC
Samarbetspartner